Obrót nieruchomościami

Obrót nieruchomościami czyli pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, polega na wykonywaniu czynności zmierzających w szczególności do zawarcia umów: nabycia lub zbycia praw do nieruchomości. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami wykonywane jest przez przygotowanych do tych czynności pośredników czy agentów nieruchomości. Współpraca z pośrednikiem zapewnia stronom bezpieczne sfinalizowanie transakcji. Profesjonalny pośrednik nie tylko skojarzy strony ale również weźmie odpowiedzialność za cały proces kupna / sprzedaży. Zakres usługi pośrednictwa uzależniony jest od zawartej pomiędzy stronami umowy.
Pośrednik podpisuje umowę na wyłączność lub umowę otwartą. Ta pierwsza zdecydowanie zabezpiecza interesy obu stron. Stanowi gwarancję w pełni profesjonalnej i skutecznej współpracy z klientem.
Jeżeli sprzedajesz nieruchomość bez pomocy pośrednika, ale nie wiesz jakie dokumenty należy przygotować i poprowadzić proces sprzedaży – to jesteśmy po to aby pomóc. Sprawdzimy stan prawny nieruchomości kupowanej czy sprzedawanej, zgromadzimy dokumenty konieczne do sprzedaży, doradzimy jak wyeksponować jej indywidualne cechy.
Wsparcie pośrednika może być pomocne w całym procesie sprzedaży, od wyceny Twojej nieruchomości aż po podpisanie aktu notarialnego